Koncerty na Grochowskiej

Piękny budynek Instytutu Weterynarii, znajdujący się przy ulicy Grochowskiej 272 został zaprojektowany na potrzeby uczelni w latach 1898-1900 według projektu Władimira Pokrowskiego. Lokalizacja  budynku była nie przypadkowa, ponieważ w pobliżu znajdował się targ koni i bydła.
IMG_7140

Od 2008 r., po wyprowadze Wydziału Weterynarii na Ursynów,  ma tu swoją siedzibę Symfonia Varsovia. W sezonie letnim co tydzień urządzane są tam koncerty promującę muzykę klasyczną oraz młodych wykonawców.

Muszę przyznać, że bardzo odpowiada mi słuchanie muzyki klasycznej w miejscu mniej zobowiązującym niż Opera czy Filharmonia. Idealne są próby w kościołach, ale wczorajszy koncert w Instytucie Weterynarii naprawdę zachwycił.  I nie chodzi tu tylko o piękną muzykę, ale także o poczucie surrealizmu, silnego kontrastu –  dużej przyniszczonej już sali przeznaczonej najpewniej do weterynaryjnych ćwiczeń,  z elegancją fortepianu, muzyków i dźwięków.

IMG_7111

Dodatkowo wczorajsza publika nie obfitowala zbytnio w młode pokolenie, więc przeznaczone dla maluchów miejsca zostały szybko zaanektowane:

IMG_7119

Polecamy. Koncerty będą odbywać się do końca sierpnia. Wstęp wolny.

A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *