VII Fotospacer po Żoliborzu z firmą Panasonic

Nasz Fotospacer po Żoliborzu z firmą Panasonic, który odbył się 29 czerwca był z pewnością najbardziej rozciągniętym fotospacerem w czasoprzestrzeni, ale początek wakacji do czegoś zobowiązuje, więc nikomu nie chciało się spieszyć w to letnie popołudnie 😉 .

P1110969

Ulica Krajewskiego -miejsce zbiórki- zabudowana jest charakterystycznymi  szarymi budynkami z połowy lat trzydziestych XX w., które wybudowano  dla podoficerów.

Jak napoczątku każdego naszego fotospaceru Tomek Kulas rozdziela sprzęt Panasonica i sprawdza listę obecności;-)

P1110962

Chwilę później w pobliżu Cytadeli, jak na militarne miejsce przystało odbył się fotograficzny pojedynek na szybkość –  niczym na Dzikim Zachodzie ;-).

P1110965

Po drodze czekała na nas zielona fosa Cytadeli a w niej wiele atrakcji -mokradła, malownicze zwalone pnie i dziury, do których koniecznie trzeba zajrzeć … Jedna z nich to tajemnicze podziemne przejście -tunel, który prowadzi aż pod obecny Plac Inwalidów – kiedyś fort Gieorgija a potem Hauke -Bosaka.

P1110970

Pod akweduktem, który kiedyś służył do usuwanie nieczystości z Cytadeli coś dla osób o mocnych nerwach -pokaz tańca z ogniem, a nawet
pożeracz ognia ;-).

P1110976

Nastrojowy Plac Słoneczny zwany wcześniej Rondem i Okrąglakiem, to dla Tomka kolejne miejsce do pokazania możliwości jakie daje sprzęt Pansonica a dla WFS do opowieści dlaczego zawiodła idea placu jako wielkiego zegara słonecznego… Jak się okazuje rozłożysty klon zamiast wysmukłej topoli czyni znaczną różnicę ;-).

Potem udaliśmy na ulicę Forteczną w poszukiwaniu pewnej podwodnej łodzi…czyli tajnej radiostacji, która działała podczas okupacji przy Fortecznej 4 w domu Stanisława Rodowicza.

P1110984
Na ulicy Niegolewskiego 8 oglądaliśmy wielokrotnie nagradzaną willę własną Barbary i Stanisława Brukalskich z 1928 roku. Co więcej dzięki
jednemu z uczestników mogliśmy wysłuchać jak obecnie wygląda willa wewnątrz.

P1110890

Był to chyba nasz najdłuższy fotospacer, więc wyjątkowe brawa dla wszystkich uczestników, dziękujemy Tomkowi i całej ekipie Fotospacerów i do zobaczenia już w lipcu.

Weronika Kołacz

PS. zdjęcia uczestników fotospaceru po Żoliborzu z firmą Panasonic można obejrzeć tutaj 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *