W trzy godziny dookoła świata

 

W ostatnią niedzielę odbył się kolejny spacer przygotowany w ramach cyklu warsztatów „Wielokulturowość w przestrzeni miasta” zorganizowanych przez MHŻP Polin,  których uczestnikami są przewodnicy miejscy i migranci.
Spacer szlakiem warszawskich ambasad poprowadzili nas Emilia Bilska,Volha Pukhouskaya i Adrian Gajewski.

P1130734

Na spacerze mieliśmy szansę między innymi dowiedzieć się skąd przyjechali ogrodnicy, którzy spopularyzowali w Polsce bakłażany, jaki kierunek studiów cieszy się w Polsce dużą popularnością wśród norweskich studentów a także zobaczyć gdzie się znajdował i jak wyglądał przedwojenny budynek Ambasady Francji.

P1130717

Dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w pierwszym spacerze z tego cyklu – „Nowy wielokulturowy Muranów”  mamy informację, że zostanie on powtórzony w sobotę 8 sierpnia w ramach lokalnej muranowskiej inicjatywy  „Dni Andersa”.

P1130730

Kolejny spacer z cyklu „Wielokulturowość w przestrzeni miasta” odbędzie się 16 sierpnia a jego tematem będzie  „Ukraińska Warszawa” a następny „Warszawskie inspiracje wschodniosłowiańskie — kultura nauka, sztuka”, 23 sierpnia współprowadzić  będzie Weronika Kołacz z WFS.
Serdecznie zapraszamy, więcej informacji a także zapisy na spacer znajdziecie wkrótce na stronie MHŻP Polin
https://www.facebook.com/jewishmuseum?fref=ts

W.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *