stare w nowym

Jako dziecko dosyć często jeździłam do Centrum na zakupy. Czekałam na Sienkiewicza, aż Mama skończy pracę, a potem rozpoczynałyśmy obchód. Najczęściej zaczynałyśmy od Sezamu, gdzie można było kupić i lepsze ubrania i coś z gospodarstwa domowego i spożywcze delicje. Takie trochę mydło i powidło. No i można było zajść do McDonalda, ale raczej przed spotkaniem z Mamą, bo wiadomo … niezdrowe.

Kika lat temu zniknął McDonald i zniknął Sezam. Ściana wschodnia, której  budynek domu handlowego WSS Społem Sezam, był  częścią od 1969 r. pozbawiona została jednego z elementów.

sezam

Od 2014 r. kiedy  go zamknięto w okolicy zmieniło się dużo. Otwarto środkową część II linii metra, a w miejscu Sezamu, wybudowano nowoczesny budynek.Nie przypomina dawnego gmachu, ale jak się dobrze przyjrzeć w kształcie budynku można dostrzec literę „S”. Projektanci postanowili też powiesić w podcieniu budynku kopię neonu „Sezam”. Stary, oryginalny neon  trafił do znajdującego się na Pradze Muzeum Neonów. Zabezpieczono także mozaikę na której zawieszony był neon.

A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *