O nas

Można powiedzieć że Fabryka powstała trochę przypadkiem. Ale  ponieważ nie wierzymy w przypadki więc pewnie tak miało być, że usiadłyśmy obok siebie na pierwszych zajęciach na kursie przewodnickim warszawskiego PTTKu.

okno koszyki

Po skończeniu kursu spotykałyśmy się warszawsko, włócząc się po mieście, a po jakimś czasie uległyśmy namowom i przygotowałyśmy pierwszy spacer dla przyjaciół, potem drugi dla przyjaciół przyjaciół, a następnie kolejny jeszcze dla dzieci przyjaciół i ich przyjaciół. Nasza fabryka to raczej manufaktura, bo wbrew nazwie tworzy nie produkcję masową, ale wyroby jednostkowe, kładąc zdecydowanie nacisk na jakość, a nie ilość.

Jeżeli idąc warszawską ulicą lub obserwując z tramwaju budynki i kamienice zastanawiacie się, jakie mogą kryć w sobie historie i tajemnice, albo jeśli chcielibyście zobaczyć jaką frajdę daje Wam i Waszym dzieciom odkrywanie miasta, to zapraszamy na wycieczkę z WFS.

Najważniejszą i najfajniejszą cechą naszej „produkcji” jest to, że każdy spacer, mimo że wcześniej precyzyjnie przygotowany, w sposób naturalny dzięki jego uczestnikom niesie ze sobą element spontaniczności stając się niespodzianką nawet dla nas.

Współpracowałyśmy m.in.  z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,  Dziecięcym  Uniwersytetem Ciekawej Historii DUCH, Multimedialną Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży XXXI przy ul.Tynieckiej, projektem Fotospacery.pl a także przedszkolami i szkołami.

Weronika Kołacz – przewodniczka po Warszawie, edukatorka w Muzeum Historii Polski, przewodniczka w MHŻP Polin, kiedyś edukatorka w Muzeum Józefa Piłsudskiego, a także  polonistka ucząca obcokrajowców trudnej sztuki posługiwania się naszym językiem. Mieszka na Starym Mokotowie wraz z mężem Mikołajem – architektem, dziećmi- Tymoteuszem i Tosią. Lubi śledzić losy warszawskich rodzin, nierozerwalnie związane z historią miasta.

Agnieszka Zuzga – przewodniczka po Warszawie na co dzień pracuje na rynku … kapitałowym ;-). Mieszka na Ulrychowie z mężem Jarkiem – fotografem i stołecznym blogerem oraz kotem Kicusiem – dachowcem śmietnikowcem. W Warszawie najbardziej lubi zaglądać w bramy starych kamienic oraz szukać z pozoru nieistotnych, mało rzucających się w oczy detali, które często okazują się kluczem do poznania miasta.

 O Fabryce opowiadałyśmy w Programie 4 Polskiego Radia:

a w  Radiu Kampus o WFS opowiedziała: Weronika: http://warszawskafabrykaspacerow.pl/?p=1688

IMG_1029

20150721_201839

Obrazek 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *