Dla dużych

Zapraszamy Państwa na ciekawe autorskie wycieczki, podczas których na nowo spojrzymy na znane stołeczne ulice i miejsca. Odkryjemy też schowane z dala od utartych szlaków zakątki, poznając tajemnice skrywane przez Warszawę i jej mieszkańców. Nasze wycieczki mogą mieć dowolną formę, na przykład: fotospaceru, nordic walkingu, przejażdżki rowerem lub zabytkowym Fiatem 125.  Zapraszamy także do odwiedzenia z nami Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”na warszawskim Muranowie, które otrzymało zaszczytny tytuł Europejskiego Muzeum Roku 2016.  Nasza przewodniczka – Weronika Kołacz została licencjonowanym przewodnikiem „Polin” i prowadzi wycieczki  po wystawie stałej, wybranych galeriach oraz spacery tematyczne poświęcone między innymi żydowskiej Warszawie.

WFS może też stworzyć wycieczkę bądź grę miejską na specjalne zamówienie, na przykład jako prezent dla wybranej osoby, zabawę integracyjną dla grupy przyjaciół, lub wyprawę o edukacyjnym charakterze dla dzieci lub młodzieży.

Przykładowe wycieczki:

1. „Hoża Emilka”

Wycieczka po Śródmieściu Południowym, unikalnym zachowanym fragmencie miasta z przełomu XIX i XX wieku. Podczas spaceru odkryjemy urok warszawskich podwórek-studni, znajdziemy bajkowy domek i zobaczymy stuletnie obiekty przemysłowe posiadające wyjątkowe znaczenie podczas Powstania Warszawskiego.

2. „Lipy pachną za murem”

Wycieczka po małym getcie śladami losów młodej żydowskiej dziewczyny, na podstawie jej pamiętnika z czasów wojny. Podczas spaceru zobaczymy zachowane budynki – pamiątki po dawnej społeczności żydowskiej, oraz inne obiekty – świadków Zagłady.

Wycieczka przybliża realia codziennego życia w getcie i tragedię Holokaustu, ale także pokazuje różnorodność i bogactwo dawnej wielokulturowej Warszawy.

3.„Miasto za rogiem”

Spacer po okolicach placu Unii Lubelskiej – dawnych stołecznych przedmieściach, które na początku XX wieku przeżyły wielki budowlany boom. Bohaterkami wycieczki są wielkomiejskie kamienice – ówczesne luksusowe drapacze chmur. Podczas spaceru będziemy mogli dowiedzieć się, jak ważna jest Bagatela, poszukać ulicy Okopowej na Mokotowie, a także odnaleźć stuletni autograf na murze.

4.„Praga od podwórka”,

Spacer, na którym poza nastrojowymi podwórkami Starej Pragi zobaczymy miejsca świadczące o minionej wielokulturowości dzielnicy np. dowiemy się także co kryje się pod pozornie zwykłym placem zabaw. Podczas wycieczki  spojrzymy też na panoramę lewego brzegu Wisły,  odkryjemy zakamuflowany niemiecki bunkier,  zwiedzimy dawną Fabrykę Maszyn i Kamieni Młyńskich, a przy odrbinie szczęścia wejdziemy na jedną z piękniejszych warszawskich kaltek schodowych.

5. „Stare Miasto jakiego nie znacie”

Spacer podczas, którego poznamy historię i mieszkańców najstarszej części Warszawy, odwiedzimy miesce pojedynku Zagłoby z małpami, dowiemy się jak syn chłopa pańszczyźnianego trafił na salony,  jak kiedyś przewidywano pogodę i wiele, wiele innych anegdot, a wszystko to na malowniczej Starówce

 

wycieczka male getto m berg wola - 08

P1120975

wycieczka male getto m berg wola - 06

IMG_7048 IMG_7066 IMG_7063 IMG_7061 IMG_7052

P1110699P1110665

P1110632

P1110643

P1100800

P1100899

fotospacer starówka - 20P1100110

fotospacer starówka - 09

Obrazek

IMG_4399 IMG_4398 IMG_4384

wycieczka mary berg male getto - 6

wycieczka mary berg male getto - 4

wycieczka mary berg male getto - 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *