Najsłodsza ulica Mokotowa czyli pierwszy spacer Naj z Samsungiem

Fotospacer po najsłodszej ulicy Mokotowa odbył się podczas pierwszej ciepłej wiosennej niedzieli. Jeśli dodamy do tego cudną ulicę Chocimską oraz przemiłe towarzystwo i nowiuśkie smartfony Samsunga to wychodzą z tego dwie super godziny.

Oto kilka zdjęć:

zbiórka na placu Unii Lubelskiej otoczonym pięknymi kamienicami – niebotykami z początku XX wieku:

fotospacer chocimska - 01

Jedna z trzech tablic umieszczonych na ścianie domu przy Chocimskiej 35 poświęcona Witoldowi Rowickiemu wybitnemu muzykowi, dyrygentowi. Dwie pozostałe tablice upamiętniają kolejnych wybitnych mieszkańców: Witolda Gombrowicza i Władysława Tatarkiewicza. Widać dom ma szczęście do sław:):

P1060033

Nie zabrakło kontrastów – po przeciwnych stronach ulicy znajduje się kompleks biurowo-usługowy Banku PKO BP wybudowany w latach 90. w miejscu dawnego Kina Moskwa oraz przedwojenny budynek Państwowego Zakładu Higieny, powstały z fundacji Rockefellera według projektu Czesława Przybylskiego:

P1140133

Kiedyś, gdy pracowała Fabryka Fruzińskiego cała okolica pachniała czekoladą, a Chocimska była najsłodszą ulicą Mokotowa. Przed bramą dawnej fabryki, z okazji dnia kobiet wszystkim dostało się małe co nieco:fotospacer chocimska - 35

P1140166

Odwiedziliśmy też sąsiadki Chocimskiej – Kujawską:

P1140137

gdzie w podwórzu pod numerem 4. czekała na nas dość abstrakcyjna anielska fotoniespodzianka:

fotospacer chocimska - 18

oraz Willową, która kojarzy się z uliczkami miasteczek na południu Europy:

P1140172

Podczas fotospaceru po raz pierwszy mieliśmy przyjemność wysłuchać wspomnień „u źródła”: o mokotowskich losach swojej rodziny opowiedziała pani Barbara Kaniewska:

P1140188

Na naszej trasie nie zabrakło też motywów Tatrzańskich: mówiliśmy o Witkacym, który odwiedzał pewien dom na Chocimskiej, byliśmy na Giewoncie i zobaczyliśmy Morskie Oko. Wiecie o których miejscach mowa?

Galerię zdjęć spacerowiczów zrobionych smartfonami Samsunga możecie obejrzeć tu.

Patronami medialnym wydarzenia byli: Okno na Warszawę, DigitalFotoVideo i Chip.pl

A i N

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *